facebookinstagram youtube

15 listopada 2022

Automatyczny pilnik do pazurów FURminator® Nail Grinder - testy w ramach TOP for DOG

 


Nad szlifierką do paznokci zastanawiałam się już bardzo długo, więc gdy nadarzyła się okazja do jej testów w ramach TOP for DOG, musiałam sprawdzić czy ten pilnik zrewolucjonizuje mani moich psów ;) 


Dbanie o psie pazury to tortury? 


Jeśli chodzi o przycinanie pazurów u psów to wiem, że wiele z nich traktuje to jako najgorszą karę- tak też jest z moimi psami... Zawsze, ale to zawsze, gdy tylko zobaczą cążki ich reakcje są takie by uciekać jak najdalej. Muszę przyznać, że część winy za ich reakcje leży po mojej stronie- nie znoszę tego robić! Ale wiadomo, że trzeba! 

Z pomocą przychodzi nam Furminator i ich automatyczny pilnik do pazurów, który nadaje się dla psów i kotów. Posiada wbudowaną lampkę LED która oświetla pazur. Dzięki otworowi, przez który wkładamy pazur, użytkowanie pilnika jest bezpieczne. Nie ma ryzyka, że spiłujemy coś więcej ;) 

Narzędzie jest lekkie i bezprzewodowe- w zestawie z pilnikiem znajdziecie 4 baterie. Producent podaje, że pilnik powinien działać na nich ponad 100 godzin. Oprócz baterii, dołączona jest także dodatkowa taśma szlifierska. 

Jeśli o samo użytkowanie to pilnik ma dwie prędkości, wolniejsza jest dużo bardziej przyjemna dla ucha, ale myślę, że wszystko jest uwarunkowane odpowiednim przygotowaniem psa. Mało psów lubi dotyk łap, więc jeśli zaczniesz przygotowania do użytkowania pilnika, od tego elementu pamiętaj, że musisz dać swojemu psu czas na zaakceptowanie tego narzędzia, i nie mam tu na myśli jednej sesji treningowej ;) `Dodatkowo jeśli użyjesz przy tym sowitej nagrody, dla której będzie warto się postarać to każdy psiak, spokojnie zniesie piłowanie/ wygładzanie pazurów. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz