facebookinstagram youtube

13 sierpnia 2017

Test karm od AddvenaSłyszeliście o marce Addvena? 
Mi do niedawna była zupełnie nieznana a, że lubię nowinki, to z chęcią przystąpiliśmy ją do testów. 

Addvena, to pierwsza i jedyna w Polsce marka karm dla psów stworzona specjalnie dla klientów polskiego rynku weterynaryjnego.
Marka powstała dzięki grupie ekspertów- pasjonatów, którzy od ponad 20 lat pracują dla środowiska weterynaryjnego a ich celem było stworzenie polskiego, innowacyjnego produktu, łączącego najnowsze trendy w dietetyce zwierząt, najlepszej jakości naturalne składniki oraz osiągnięcia technologiczne w obszarze jakości procesu produkcji.
Produkty dostępne są w gabinetach weterynaryjnych. 

Co wyróżnia tę markę? 

 • Jedynym źródłem białka pochodzenia zwierzęcego, jest świeże mięso jagnięce. Zapewnia to smakowitość a także dobrą przyswajalność karm.
 • Karmy nie zawierają zbóż.
 • Dzięki braku zbóż nie ma ryzyka zatrucia mykotoksynami (to produkty metabolizmu wielu grzybów i pleśni atakujących zboża).
 • Ponad 50% zawartości mięsa to świeże mięso jagnięce, pochodzące z ekologicznych i certyfikowanych hodowli europejskich.
 • Dzięki unikalnemu składowi oraz procesowi produkcji karmy są dobrze trawione, co określane jest mianem Ultra Gentle Digestion. Współczynnik strawności przekracza 90%. 
 • Dzięki esencji z oleju łososia i oleju z siemienia lnianego produkty bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA 3 i 6 oraz DHA, które dobrze wpływa na rozwój układu nerwowego, wzorku a także skórę i sierść. 

Dziewczynki, chciałyby zaprezentować Wam czym zajadały się przez ostatni czas :) 


Prezentera Enzka też oczywiście nie mogło zabraknąć na sesji!Trafiły do nas dwie karmy:


Pierwsza z nich to Addvena Life. 
To oczywiście bezzbożowa karma, bazująca na jagnięcinie. Przeznaczona dla psów dorosłych, które osiągają mniejszą masę ciała niż 20 kg.
W związku z zawartością jednego białka, jagnięciny, polecana jest dla psów z nadwrażliwością przewodu pokarmowego.


Druga karma to Addvena First Steps.
To karma dla szczeniąt, które w dorosłym wieku osiągną wagę ciała poniżej 20 kg. Charakteryzuje się wysoką gęstością energetyczną, dzięki czemu pies z niewielkiej ilości pokarmu uzyskuje duże ilości kalorii. Zawiera odpowiednio zbilansowany wapń i fosfor, dzięki czemu zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój kości i zębów.
Rekomendowane jest podawanie jej do wieku 12 miesięcy. Produkt odpowiedni także dla suk w ciąży i okresie laktacji.

Oprócz dużego worka karmy, otrzymaliśmy także TRAVEL SET, czyli małe opakowania, po 200 gram, które bardzo przydały się w trakcie wakacyjnych wyjazdów.
To naprawdę świetny i wygodny pomysł!


Na stronie http://www.addvena.com/ znajdziecie kalkulator żywienia. Dzięki uzupełnieniu odpowiednich wartości, wyliczy Wam jaką ilość karmy powinien spożywać Wasz piesJeśli chodzi o wielkość granulek to są bardzo małe, zdecydowanie przeznaczone dla małych psów. Dla Kiki i Zondy są one odpowiednie ale Enzo miał duże problemy z ich jedzeniem.


Z tego powodu, producent dosłał nam koleją karmę-  Addvena Life 20+. 
Jest to produkt dostosowany do wymagań psów ras dużych, zawiera glukozaminę i chondroitynę wspomagającą stawy. Tak jak i Life 20 zawiera także cykorię oraz siemię lniane, zapewniające prawidłowe trawienie.


Enzo chciałby znów być prezenterem i pokazać Wam jakie granulki były tylko i wyłącznie dla niego :)Cała trójka na karmy Addvena zareagowała dobrze, chociaż muszę wspomnieć, że szczenie na samym początku przez jakieś 2 dni miało luźniejsze kupy.
Jeśli chodzi o smakowitość, tu zdecydowanie 6+. Nikt nie odmawia zjedzenia swojej porcji :)
Stan sierści po spożyciu karmy- idealny. Enzkowa dodatkowo nabrała blasku
Przed zakupem warto pamiętać jednak o wielkości granulek, pamiętajcie proszę, że w karmie Life, mimo, że przeznaczona jest dla średnich psów, granulki są dość małe.
Małe granulki nie są absolutnie żadnym minusem, po prostu cześć większych psów je połyka nie gryząc. Można za to łatwo wykorzystać je jako nagrodę :)
Karmy pachną przyjemnie, nie są tłuste, nie brudzą rąk, są zdrowe i smakowite, produkowane w Polsce, czego chcieć więcej?
Swój głos na karmy Addvena będziecie mogli oddać w plebiscycie TOP for DOG

1 komentarz:

 1. Jak ja bym chciała żeby takie karmy były dostępne u weterynarza, ale tylko takie..i żeby przestali wciskać na wszystkie choroby rc. Właściwie nie sądziłam że to taki syf do kiedy psu babci nie kazali jej dawać, to przejrzałam skład - na pierwszym miejscu kukurydza. Ale najgorsze jest to spora większość ludzi bezgranicznie wierzy wetom.
  Tej karmy wcześniej nie znałam, ale wydaje się spoko, skład jak najbardziej ok. Fajnie,że jest to jagnięcina a nie drób.

  OdpowiedzUsuń