facebookinstagram youtube

8 listopada 2019

Karmy FORTHGLADE- testy w ramach TOP for DOG


"Aż 75% najwyższej jakości, delikatnie gotowanego na parze mięsa wzbogaconego o pyszne, zdrowe warzywa, takie jak dynia piżmowa i bataty oraz owoce i zioła. Bez zbóż i glutenu (...)" czytając taki opis karmy Forthglade, którą do plebiscytu TOP for Dog zgłosił Skład Karmy nie mogliśmy nie przetestować tej karmy. Zapraszam Was na recenzje :)


FORTHGLADE 


Zacznijmy jak zawsze od kilku słów o samej karmie. Fabryka Forthglade znajduje się w Devon w Anglii, a zespół tworzący karmę ma aż 45-letnie doświadczenie w żywieniu zwierząt. Stawiają na zdrowe, ale przy okazji odżywcze i proste składy.
Mokre karmy od Forthglade to karmy pełnoporcjowe, zawierające 75% mięsa, i tak jak wspomniałam wyżej, w składzie nie znajdziecie zbóż ani innych szkodliwych dodatków.

Karma po otwarciu przypomina pasztet ale z łatwością można w niej wypatrzeć dodatki np. żurawinę, które dodane w większych fragmentach. Sam zapach karmy jak dla mnie był dosyć przyjemny, dla psów chyba również, bo niektórym, zanim zdążyłam rozdzielić porcje, już ślinka ciekła.

Nie będę Wam tu dodawać szczegołowych składów wszystkich smaków, ale znajdziecie je na stronie: https://skladkarmy.pl/

To co mnie zaskoczyło to różnorodność karm, są one przeznaczone dla szczeniaków, psów dorosłych i seniorów, dostępne w wielu bardzo ciekawych smakach.
Możecie zamówić m.in:

  • Kaczka z dziczyzną, zieloną fasolką i morelami;
  • Wołowina z dzikiem, warzywami korzeniowymi i jabłkami;
  • Indyk z gęsią, dynią i żurawiną;
  • Sardynka z batatami i warzywami;
  • Kaczka z batatami i warzywami;
  • Kaczka z ziemniakami i warzywami;
  • Indyk z dynią piżmową i warzywami;
  • Indyk z batatami i warzywami;
  • Indyk z żurawiną i pasternakiem.
Przyznacie. że jest w czym wybierać :) Fajnym pomysłem oprócz różnorodności smaków są też opakowania tematyczne np. indyk z żurawiną i pasternakiem, opakowany jest w piękne świąteczne opakowanie. Przyznaję, że dwa opakowania rzeczywiście schowałam głęboko w szafce na świąteczną kolację dla psów :)Pozostając w temacie opakowań, karma oprócz tego, że jest ładnie opakowana to dodatkowo w wygodny sposób, bowiem znajduje na tackach. Taki sposób podania sprawa, że nie jest tak ciężka jak puszki. Ma to dla mnie ma to ogromne znaczenie, szczególnie na wyjazdach, gdzie wygodniej jest po prostu zdjąć kartonik i folię a samą tackę można wykorzystać jako miskę :)
Dodatkowo, dla wszystkich którzy dbają o środowisko, mam dobrą informację opakowania produkowane są z komponentów z recyklingu.

TESTY Z przebiegu testów jestem bardzo zadowolona. Karma ma bardzo dobry skład. Wygodne opakowanie, sposób podania i strukturę (nie trzeba się natrudzić tak jak w przypadku niektórych karm w puszkach by wyjąć ich zawartość), kolejny plus oczywiście, za wykorzystanie komponentów z recyklingu. Psy zjadały ją z wielką ochotą a dodatkowo nie odnotowano jakichkolwiek problemów żołądkowych. Zdecydowanie polecam Wam tą karmę :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza